Pelit ja turnaukset 2014- 2015

 

Harjoitusottelut

15.11.2014 Pajulahti, PeKa - Tervakosken Pato 9 - 2

29.11.2014 Lahti, FC Reipas Raita - PeKa 0 - 5

14.12.2014 Imatra, LAUTP kilpa - PeKa 2 - 2

21.12.2014 Ruonalan halli, PeKa Valkoinen - HJK West Keltainen 7 - 1

21.12.2014 Ruonalan halli, PeKa Punainen - HaPK 01/02 0 - 9

29.12.2014 Ruonalan halli, PeKa - Akilles 14 - 1

31.12.2014 Ruonalan halli, PeKa 02 Valkoinen - PeKa 03 Valkoinen 9 - 0

31.12.2014 Ruonalan halli, PeKa 02 Punainen - PeKa 03 Punainen 9 - 0

4.1.2015 Ruonalan halli, PeKa - HJK East Valkoinen 18 - 1

24.1.2015 Haminan halli, PeKa Valkoinen - PEPO 2 - 2

25.1.2015 Ruonalan halli, PeKa 02 Punainen - PeKa 03 12 - 0

7.2.2015 Helsinki, FC Kontu Valkoinen - PeKa Valkoinen 1 - 3

10.2.2015 Ruonalan halli, PeKa 02 Punainen - PeKa 03 Valkoinen 5 - 1

8.3.2015 Lahti, FC Reipas Musta - PeKa Valkoinen 3 - 1

8.3.2015 Lahti, FC Reipas Raita - PeKa Punainen 6 - 2

14.3.2015 Kuusankoski, VKajo - PeKa Valkoinen 1 - 3

30.3.2015 Ruonalan halli, SPL Kaakko C14 tytöt piirijoukkue-ehdokkaat - PeKa Valkoinen 5 - 5

8.4.2015 Kouvola, Kumu JT Sininen - PeKa Punainen 2 - 2

28.7.2015 Porvoo, FC Futura Sininen - PeKa Valkoinen 0 - 4

 

Turnaukset

31.1. - 1.2.2015 Aviasport Areena- turnaus, Imatra (PeKa Valkoinen)

      FC Viikingit Valkoinen - PeKa Valkoinen 1 - 3

      IPS Valkoinen - PeKa Valkoinen 0 - 6

      PeKa Valkoinen - MP 3 - 0

      sijat 1 - 4 PeKa Valkoinen - IPS 03 taito 3 - 0

      sijat 1 - 2 PeKa Valkoinen - FC Honka 1 - 2

      HOPEAA! (kahdeksan joukkuetta)

 

14. - 15.2.2015 Visma Areena Cup, Lappeenranta (sekajoukkue)

      MP Valkoinen - PeKa 3 - 1

      PeKa - JJK Red 0 - 3

      sijat 7 - 9 PEPO - PeKa 2 - 6

      sijat 7 - 9 PeKa - LAUTP 0 - 1

      kahdeksas sija (yhdeksän joukkuetta)

 

28.3.2015 miniturnaus, Espoo (molemmat joukkueet)

      EPS United Punainen - PeKa Valkoinen 1 - 4

      PeKa Valkoinen - FC POHU Sininen 1 - 0

      Valtti AC - PeKa Valkoinen 1 - 2

      EPS United Valkoinen - PeKa Punainen 0 - 0

      PeKa Punainen - FC POHU Valkoinen 3 - 0

      Valtti FC - PeKa Punainen 1 - 0

 

4. - 5.4.2015 Umbro Pääsiäisturnaus, Kotka Ruonalan halli (molemmat joukkueet)

      PeKa Valkoinen - FC Kontu Vihreä 1 - 0

      HJK West Keltainen - PeKa Valkoinen 0 - 5

      sijat 1 - 3 PeKa Valkoinen - TuPS/KP-75 yj 0 - 3

      sijat 1 - 3 LPS Vihreä - PeKa Valkoinen 1 - 3

      HOPEAA! (yhdeksän joukkuetta)

 

      PeKa Punainen - LAUTP 0 - 8

      TuPS/KP-75 yj - PeKa Punainen 14 - 0

      sijat 7 - 9 HJK West Keltainen - PeKa Punainen 1 - 2

      sijat 7 - 9 PeKa Punainen - Opedot 2 - 3

      kahdeksas sija (yhdeksän joukkuetta)

 

23. - 24.5.2015 Valtti P02 Kia- turnaus, Helsinki (PeKa Punainen)

      HyPS - PeKa Punainen 1 - 0

      HJK East Keltainen - PeKa Punainen 1 - 0

      PeKa Punainen - FC POHU Valkoinen 4 - 0

      sijat 5 - 8 PeKa Punainen - Gnistan Valkoinen 4 - 2

      sijat 5 - 6 PeKa Punainen - FC Viikingit Sininen 2 - 0

      viides sija (16 joukkuetta)

 

5. - 7.6.2015 WILFA- turnaus, Vierumäki (PeKa Valkoinen)

      PEPO - PeKa Valkoinen 0 - 3

      PeKa Valkoinen - KOPSE 1 - 0

      PeKa Valkoinen - FC Kuusysi Sininen 0 - 0

      PeKa Valkoinen - Nopsa 5 - 2

      Ilves - PeKa Valkoinen 2 - 0

      sijat 1 - 2 Ilves - PeKa Valkoinen 1 - 2

      KULTAA! (kuusi joukkuetta)

 

13.6.2015 KelA 02 Kesäturnaus, Kellokoski (PeKa Punainen)

      PeKa Punainen - PiTa Keltainen 0 - 1

      PeKa Punainen - FC Viikingit Sininen 2 - 2

      EsPa/Hoogee YJ 2 Vihreä - PeKa Punainen 1 - 2

      sijat 5 - 6 JäPS Valkoinen - PeKa Punainen 1 - 0

      kuudes sija (kahdeksan joukkuetta)

 

24. - 29.6.2015 Aroscup, Ruotsi Västerås (sekajoukkue)

      PeKa - Västerås SK Ungdom 0 - 0

      IFK Mariehamn - PeKa 3 - 0

      PeKa - Boo FF 1 0 - 0

      Sollentuna FK Blå - PeKa 0 - 1

      A-jatkopelit

      neljännesvälierä Rågsveds IF - PeKa 3 - 0

      sijoitus 9.-16. (45 joukkuetta)

 

1. - 2.8.2015 Nurmikenttäcup, Kemiö (PeKa Valkoinen)

      IIF - PeKa Valkoinen 0 - 6

      PeKa Valkoinen - EIF 0 - 0

      PeKa Valkoinen - ÅIFK Musta 2 - 1

      PaiHa - PeKa Valkoinen 2 - 1

      PeKa Valkoinen - MYPA/Purha yj Punainen 8 - 1

      sijat 3 - 4 LPS - PeKa Valkoinen 1 - 0

      neljäs sija (kaksitoista joukkuetta)

 

8.8.2015 Peto Cup, Orimattila (PeKa Punainen)

      PeKa Punainen - FC Kuusysi 0 - 1

      FC Reipas Raita - PeKa Punainen 3 - 2

      PeKa Punainen - KelA 0 - 0

      Valtti FB - PeKa Punainen 1 - 0

      PeKa Punainen - OPedot 03 0 - 1

      PeKa Punainen - OPedot 02 0 - 1

      seitsemäs sija (seitsemän joukkuetta)

 

22. - 23.8.2015 Comets Cup, Jyväskylä (PeKa Valkoinen)

      PeKa Valkoinen - JJK Red 2 - 1

      FC Saarijärvi - PeKa Valkoinen 1 - 2

      PeKa Valkoinen - Huima 3 - 0

      MuurY - PeKa Valkoinen 1 - 1

      sijat 1 - 2 PeKa Valkoinen - KaPy/EBK yj 3 - 0

      KULTAA! (kymmenen joukkuetta)

 

Sarjat

Esport talvisarja 2014-2015:

8.11.2014 PeKa - FJK 2 - 1

8.11.2014 LoPa - PeKa 0 - 4

11.1.2015 TiPS - PeKa 0 - 7

11.1.2015 MPS 3 - PeKa 0 - 15

22.3.2015 KeiKa Musta - PeKa 0 - 0

22.3.2015 PeKa - EsPa/Hoogee yj 2 13 - 1

18.4.2015 PeKa - FC Honka United 5 - 0

18.4.2015 PeKa - LePa 1 - 0

25.4.2015 mitaliottelut

                 välierä PeKa - FJK 3 - 0

                 finaali PeKa - TiPS 3 -0

      KULTAA!

      

D13 Kakkonen (PeKa Valkoinen) kevätkierros

22.4.2015 Kotka,  PeKa - KTP 2 - 1

11.5.2015 Myllykoski, MyPa/Purha yj Valkoinen - PeKa 0 - 9

16.5.2015 Kotka, PeKa - MiKi 9 - 0

22.5.2015 Hamina, HaPK - PeKa 0 - 5

26.5.2015 Valkeala, VKajo - PeKa 0 - 4

29.5.2015 Savitaipale, StU - PeKa 1 - 4

14.6.2015 Kotka,  PeKa - HP-47 4 - 1

18.6.2015 Kotka, PeKa - FC LaPa 4 - 2

      sarjavoitto puhtaalla pelillä ja nousu Ykköseen!

 

D13 Ykkönen (PeKa Valkoinen) syyskierros

5.8.2015 Kotka, PeKa - Kumu JT 2 - 1

9.8.2015 Imatra, IPS - PeKa 3 - 2

13.8.2015 Lappeenranta, LAUTP - PeKa 5 - 1

28.8.2015 Kotka, PeKa - KTP 03 1 - 4

1.9.2015 Kouvola, Sudet 03 - PeKa 3 - 1

8.9.2015 Kotka, KTP 03 - PeKa 1 - 2

12.9.2015 Kotka, PeKa - IPS 1 - 2

15.9.2015 Kuusankoski, Kumu JT - PeKa 1 - 1

22.9.2015 Kotka, PeKa - Sudet 03 0 - 2

27.9.2015 Kotka, PeKa - LAUTP 5 - 0

      viides sija

 

 

D-pojat 7v7 (PeKa Punainen)

9.5.2015 Lappeenranta, PEPO C-tytöt - PeKa Punainen 1 - 2

9.5.2015 Lappeenranta, PeKa Punainen - LAUTP C-tytöt 7 - 0

31.5.2015 Virolahti, StU C-tytöt - PeKa Punainen 3 - 7

31.5.2015 Virolahti, PeKa Punainen - MiKi 2 - 4

3.7.2015 Kotka, PeKa Punainen - FC LaPa 6 - 2

3.7.2015 Kotka, LuPo - PeKa Punainen 9 - 3

30.7.2015 Lappeenranta, ViSa - PeKa Punainen 2 - 0

30.7.2015 Lappeenranta, LAUTP C-tytöt - PeKa Punainen 3 - 0

6.8.2015 Luumäki, PeKa Punainen - LuPo 0 - 9

6.8.2015 Luumäki, FC LaPa - PeKa Punainen 1 - 1

29.8.2015 Savitaipale, PeKa Punainen - StU C-tytöt 2 - 1

29.8.2015 Savitaipale, MiKi - PeKa Punainen 3 - 3

6.9.2015 Virolahti, PeKa Punainen - ViSa 0 - 4

6.9.2015 Virolahti, PeKa Punainen - PEPO C-tytöt 2 - 2

      kolmas sija